خرید و قیمت زنجیر و قطعات زیربندی بیل مکانیکی کوماتسو (KOMATSU)

خرید و قیمت زنجیر بیل مکانیکی کوماتسو(KOMATSU) با ضمانت

جواهر یدک وارد کننده انواع زنجیر بیل مکانیکی کوماتسو در سایزهای مختلف و برندهای مختلف برای انواع ماشین آلات راهسازی می باشد و انواع مختلف زنجیر بیل مکانیکی کوماتسو را به بازار عرضه می کند.


جواهر یدک انواع خدمات و مشاوره رایگان در زمینه خرید قطعات زیر بندی، زنجیر بیل مکانیکی کوماتسو و سایر قطعات یدکی بیل کوماتسو را به مشتریان عزیز ارائه می دهد. با ما تماس بگیرید

فروش انواع زنجیرهای بیل مکانیکی کوماتسو

 • زنجیر کوماتسو 200
 • زنجیر کوماتسو 220
 • زنجیر کوماتسو 300
 • زنجیر کوماتسو 400
 • زنجیر کوماتسو 600
 • زنجیر کوماتسو 800
 • زنجیر کوماتسو 1250
 • فروش زنجیر بیل کوماتسو با برند CH , ITR , DCF , BERCO , KUMATSO

فروش قطعات زنجیر بیل کوماتسو

فروش کلیه قطعات زیربندی اعم از زنجیرها و کفشک و رولیک بالا و رولیک پایین و دنده اسپراکت و چرخ (ایدلر) و شنگیر و همچنین انواع پیچ های رولیک و کفشک و اسپراکت
ارسال به تمام نقاط کشور در کمترین زمان

قیمت زنجیر بیل کوماتسو

زنجیرهای بیل مکانیکی مختلف قیمت های متفاوتی نیز دارند. جهت استعلام دقیق قیمت ها و اطلاع از آخرین قیمت هر محصول با کارشناسان فروش جواهر یدک در تماس باشید.

زنجیر بیل مکانیکی چیست؟

یکی از اجزای اصلی زیر بندی بیل مکانیکی زنجیر است که به دو صورت زنجیر کامل با کفشک و زنجیر تنها وجود دارد. زنجیر بیل کوماتسو دراندازه ها و تعداد لینک های مختلف در بازار موجود است. تعداد لینک های مورد نیاز با توجه به نوع ماشین می تواند متفاوت باشد.

زنجیر بیل مکانیکی وسیله ایست که موجب سهولت در حرکت ماشین شده و در سطوح مختلف نیز به آسانی مسیرعملیاتی خود را باز می کند و در شرایط مختلف مانند زمین های خاکی و شنی دچار اختلال در عملکرد نمی شود.

متریال لینک های زنجیر بیل کوماتسو از آلیاژهای سخت و مقاوم فولادی ست که به صورت توپر بوده و به دلیل مقاومت بسیار بالایی که دارد تحمل وزن ماشین آلات سنگین را داشته و هنگام تماس با دیگر قطعات زیر بندی نظیر کفشک، چرخ جلو و دنده اسپراکت دیرتر دچار خوردگی و ساییدگی می شود.
جواهر یدک وارد کننده و ارائه دهنده تمامی قطعات زیربندی بیل کوماتسو در ایران می باشد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

قطعات زنجیر بیل مکانیکی

کفشک

نوعی قطعه فولادی ست که علی رغم طراحی ساده، حساسیت بالایی دارد. کفشک در قسمت زیربندی و روی لینک های زنجیر سوار شده و در تماس مستقیم با سطح زمین قرار دارد. این قطعه مانع سایش مستقیم لینک های زنجیر بیل مکانیکی روی زمین می‌شوند. بدنه زنجیر بیل مکانیکی متشکل از کفشک هاست و اصطکاک ایجاد شده با سطح زمین از طریق همین ایجاد می شود. کفشک ها توسط پیچ و مهره های فولادی به لینک های زنجیر متصل می شوند. کفشک هم به صورت مستقل هم به شکل سوار شده روی زنجیر بیل مکانیکی در بازار وجود دارد.

جواهر یدک وارد کننده و عرضه کننده انواع کفشک ها از برندهای مختلف در ایران بوده و با ارائه محصولات با کیفیت سعی در جلب رضایت شما مشتریان عزیز دارد.

لینک

از دیگر قطعات مهم در زنجیرهای بیل مکانیکی لینک ها هستند. لینک به اتصالاتی می گویند که کلیه اجزای زیر بندی را به هم وصل می کند و شامل چندین قسمت کوچک است. دیگر قطعات زیربندی مانند رولیک، چرخ جلو و دنده اسپراکت وظیفه انتقال نیرو به لینک های زنجیر بیل را دارند.

خرید و سفارش زنجیر بیل مکانیکی بر اساس لینک انجام می شود. تعداد لینک شامل هر دانه از اتصالات زنجیر بوده که با اتصال کامل دانه ها زنجیره کامل می شود. شکل دانه ها، طرح و ابعاد زنجیر در برندهای تولیدی مختلف و نوع و ابعاد بیل مکانیکی می تواند متفاوت باشد.

دنده اسپراکت

دنده اسپراکت نوعی چرخ دنده بزرگ است که در قسمت عقب زنجیر بیل مکانیکی قرار دارد. در سمت دیگر دنده اسپراکت هرزگرد غلطکی وجود دارد تا از این طریق بتوان زنجیر بیل مکانیکی را به وسیله فنر تحت فشار قرار داد. نیروی محرکه توسط دنده اسپراکت به زنجیر منتقل شده و باعث حرکت بیل مکانیکی یا بلدوزر می شود.

پیچ و مهره کفشک

یکی از مهم ترین قطعات به کار رفته در زنجیر بیل مکانیکی پیچ ومهره است که برای اتصال کفشک ها به کار می رود.

شافت

اتصالات چرخ های بیل مکانیکی توسط شافت زنجیر سفت کن صورت می گیرد. این شافت به همراه اتصالات دیگر مانند فنر زنجیر سفت کن و یوک، در زنجیر بیل مکانیکی مورد استفاده قرار می گیرد.

انواع فنر زنجیر سفت کن

 • فنر سخت شونده : این نوع فنر با اعمال نیرویی کم تغییرات طولی زیادی دارد و در مقابل با افزایش نیرو تغییرات طولی فنر کم می شود. فنرهای سخت شونده در وسایل نقلیه سنگین مورد استفاده قرار می گیرند.
 • فنر نرم شونده: در فنر نرم شونده با نیروی کم تغییرات طولی کمی در فنر اتفاق می افتد و با افزایش اعمال نیرو تغییرات طولی فنر نیز بیشتر می شود.

جنس فنر زنجیر سفت کن

 • فنرهای فولادی ساخته شده از آلیاژهای منگنز، سیلسیم، کروم و … می باشد و به اشکال مختلف شمشی، مارپیچی و پیچشی موجود هستند.
 • فنرهای غیر فولادی به صورت لاستیکی و پنوماتیکی، روغنی و گازی بوده و به صورت شمشی یا برگه ای به کار می روند.

یوک

از دیگر قطعات زنجیرهای بیل مکانیکی یوک های بیلی و بلدوزری ست که با بهره گیری از فناوری تولید فورج و ریخته گری و توسط افراد ماهر و متخصص ساخته می شود. پس از آن توسط ناظران کنترل کیفی جهت حصول اطمینان از کیفیت محصول به طور متناوب مورد آزمایش های میدانی قرار می گیرند.

جواهر یدک با تولید و عرضه انواع قطعات بیل مکانیکی و سایر ماشین آلات راهسازی نیازهای مشتریان عزیز در زمینه خرید و سفارش محصول را به طور کامل برطرف کرده است. شما می توانید از طریق مشاوره رایگان در مورد محصول مورد نظر خود اطلاعات لازم را کسب کرده و خریدی مطمئن را تجربه کنید.

موارد کاربرد زنجیر بیل مکانیکی

زنجیر بیل مکانیکی در صنعت ساخت و ساز و در بسیاری از بخش‌های مختلف به عنوان یک ابزار مهم و چند منظوره شناخته می‌شود. کاربردهای اصلی این دستگاه عبارتند از:

 • حفاری ساختمان، تونل ها، خطوط لوله و کابل ها و…
 • برش و اصلاح بلوک های بتنی، سنگ های سنگین و برش درختان و …
 • حمل و جابجایی مواد سنگین و مصالح ساختمانی، بارگیری و تخریب زباله ها، انتقال مواد در محیط های صنعتی
 • حمل و نقل های سنگین مانند ساخت جاده، پل ها و جابجایی ماسه، خاک ،شن و سنگ آهن و…
 • استخراج مواد معدنی، حفاری و جابجایی سنگ ها در معادن
 • تخریب ساختمان ها و سازه های قدیمی

زنجیر بیل مکانیکی چگونه کار می کند؟

عملکرد زنجیر بیل مکانیکی به کمک قدرت مکانیکی و سیستم‌های هیدرولیکی انجام می‌شود. در اینجا نحوه عملکرد زنجیر بیل مکانیکی به طور کلی توضیح داده می‌شود:

موتور: زنجیر بیل مکانیکی با یک موتور (عموماً دیزل یا بنزین) تجهیز شده است که برای تأمین نیروی مکانیکی مورد نیاز برای عملکرد دستگاه استفاده می‌شود.

زنجیر: زنجیر بیل مکانیکی شامل یک زنجیر قوی و مقاوم است که به دستگاه اصلی بیل متصل می‌شود. این زنجیر عریض به کمک موتور و سیستم‌های هیدرولیکی قابل حرکت است.

بالابر: برخی از زنجیر بیل‌ها دارای بالابر هستند که اجازه حرکت بارهای سنگین را از زمین به دستگاه اصلی می‌دهد.

گیره یا دستگاه‌های دیگر: برای نگه‌داری و حمل بارها، زنجیر بیل مکانیکی مجهز به گیره‌ها، دستگاه‌های برشی، دستگاه‌های حفاری و سایر ابزارهای مختلف است. این دستگاه‌ها عموماً به وسیله سیستم‌های هیدرولیکی و توسط اپراتور دستگاه کنترل می‌شوند.

کنترل: کنترل عملکرد زنجیر بیل مکانیکی توسط اپراتور انجام می‌شود. اپراتور با استفاده از دستگاه‌های کنترلی مخصوص، می‌تواند حرکات زنجیر بیل را کنترل کرده و انواع عملیات مختلف را انجام دهد، از جمله حفاری، برش، گرفتن و حمل بارها.

با استفاده از این اجزاء و سیستم‌ها، زنجیر بیل مکانیکی قادر به انجام کارهای سنگین و مختلف در صنعت ساخت و ساز، معدن، حمل و نقل، و دیگر صنایع می‌شود. همچنین، سرعت و دقت در انجام عملیات‌ها از طریق کنترل دستی توسط اپراتور بهبود می‌یابد.

دلیل خرابی زنجیر بیل مکانیکی

به دلیل حرکت بیل مکانیکی روی سطوح مختلف و ناهموار ممکن است عملکرد زنجیر بیل با اختلالاتی مواجه شود و از ریل اصلی خود خارج شود. بدین ترتیب خرابی و سایش سایر قطعات زنجیر بیل مانند کفشک ها سریع تر رخ می دهد. بنابراین مقاومت سایشی و تنسایل ( مقاومت کششی ) کفشک از مهم ترین پارامترهایی است که در ساخت کفشک ها باید رعایت شود. مقاومت کششی از شکست کفشک ها تحت فشار زیاد جلوگیری می کند

میزان کشش زنجیر و کنترل جهت حرکت آن به وسیله دو قطعه انجام می شود. شافت زنجیر سفت کن که روی چرخ جلوی بیل مکانیکی نصب است از یک طرف به دلیل اتصال به یوک باعث کشیدگی بیشتر زنجیر شده و ازسایش ان جلوگیری می کند. از طرف دیگر هم شنگیر بیل مکانیکی باعث می شود که زنجیر در مسیر درست روی ریل خود حرکت کند. عملکرد این دو قطعه تاثیر بسیار مثبتی در حرکت صحیح لینک های زنجیر بیل داشته و با کاهش اصطکاک قطعات موجب افزایش طول عمر آن ها می شود.

نتیجه گیری

یکی از اصلی ترین اجزای زیربندی زنجیر بیل مکانیکی است که در تماس مستقیم با سطح زمین ( سطوح مختلف شنی، سنگی، گلی و…) قرار دارد و کل وزن بیل مکانیکی را حمل کرده و به حرکت آن نیز کمک می کند. زنجیر بیل کوماتسو دارای سایز و طرح های مختلف می باشد و با توجه به نوع تجهیزات راهسازی و برند و کد ماشین آلات مورد استفاده قرار می گیرد.

زنجیر بیل مکانیکی در انواع مختلف و اندازه‌ها برای انجام کارهای مختلف در صنعت ساخت و ساز، معدن، حمل و نقل، و سایر بخش‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. از جمله کاربردهای معمول آن می‌توان به حمل و جابجایی مواد سنگین مانند بلوک‌های بتنی، برش و اصلاح اشیاء سنگین و حجیم، حمل و برداشت زباله‌ها، و حتی حفاری در برخی موارد اشاره کرد.